fine art prints
commercial photo
documentary photo
archiv
literatura
site map
contact
studiofotografika
svatební fotografie

Kurz digitální
fotografie

Dnešní mladí si myslí, že jim patří svět. A my starší jsme pro ně jen podivné neadaptabilní  bytosti, které neví, co jsou bity, Bajty, pixely a ta další nepochopitelná lingvistická havěť, kterou oni fasovali s mateřským mlékem, zatímco my jsme se ve své době museli spokojit jen s Chrušťovskou kukuřicí či elektronkovým televizorem značky Mánes. Tento kurz je určen pro ty, kteří chtějí současný svět digitální fotografie více pochopit, naučit se fotograficky vidět, nebýt jen oněmi cvakálisty, kteří vrší kupy obrazových dat. Je to kurz pro ty, kteří si chtějí užít společenství lidí stejného zaměření a kteří mají chuť se i něčemu přiučit. A v konečném důsledku to těm mladým tak trochu i natřít, ne?


Fotografování a to další, co dnes patří k digitální fotografii.

Kurz pro ty z nás, kterým označení senior  připadá jen jako hloupý vtip.

V prvotním kurzu se pochopitelnou formou seznámíte se základními termíny a jednotkami, které dnešní digitální fotografii vládnou a ovlivňují i její technickou kvalitu. Seznámíte se se základními pravidly obrazové kompozice, které mají obecnou platnost a dávají snímku výtvarné vyznění. Svět fotografie poznáte i z historického hlediska, a to  v rámci technického vývoje fotografické techniky. Na závěr mohu jen doporučit, aby jste si donesli i vlastní fotografie. Mohou být na "flešce" nebo na jiném nosiči. V případě zájmu si tak vyslechnout i nějakou tu radu, co se týče kompozice či samotného námětu.

Několikrát jsem se setkal s někým, kdo projevil zájem o kurz s tématem digitální fotografie. Buďto dotyčný vyžadoval jen nějakou dílčí radu na téma úpravy digitálních snímků, třeba jak pracovat s formátem RAW, jak pracovat s Photoshopem, málokdo také rozuměl veškeré terminologii, která se v této oblasti používá, a byl i zájem o vysvětlení souvisejících pojmů. Proto mě napadlo, že bych mohl ve spolupráci s ostravskou firmou PANIMA, která je schopna zajistit organizační a technické zázemí,  učit jako lektor v krátkodobých kurzech. Šlo většinou o lidi starší padesáti let, a tak jsme se shodli, že se zaměříme tímto směrem. Každopádně, pokud by byl zájem i u mladších ročníků, pak není problém, za předpokladu dostatečného počtu zájemců, aby nevznikl kurz i pro ně. V. Jasiok

pro zájemce o fotografii ze všech věkových skupin

Letní škola focení 2014

Zimní kurz v Ostravě

Kurz fotografie v Hustířanech